Dětská skupina SOVIČKY 2

Služba spočívá v poskytování pravidelné péče o dítě od jednoho roku věku do zahájení povinné školní docházky. Služba je zpoplatněna dle ceníku níže. Našim/vašim dětičkám nabízíme rodinné prostředí v kolektivu max. 12 dětí zohledňující potřeby jednotlivého dítěte. Dětská skupina je vesnického charakteru, v blízkosti máme pole, louky a farmu se zvířátky. S dětmi trávíme co nejvíce času venku.


Údaje o zařízení

Název zařízení: DS Sovičky 2

Typ zařízení péče o děti předškolního věku: Dětská skupina dle zákona č. 247/2014 Sb

Forma zařízení péče o děti z hlediska uživatelů: původně podniková dětská skupina

Adresa místa provozu zařízení péče o děti: Vochov 322, 330 23

Kapacita zařízení: 12

Provozní doba: 6:30 - 16:00

Provozovatel: Vochomůrky, z.s., Vochov 40, 330 23, IČ 07596952

Kontakt: vochomurky@email.cz

Registrační číslo: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_111/0014318

Datum zahájení projektu: 1.7.2021

Datum zahájení provozu DS: 23.7.2021

Projekt je podpořen z Evropského sociální fondu. V současné době SF. 


Ve všech našich provozech vycházíme z těchto pedagogických směrů a přístupů:

Montessori pedagogika nás inspiruje především ve vlastním objevování poznatků samotným dítětem. Při výchově a učení stačí respektovat individuální vývoj jedince.

Waldorfská pedagogika a její záměr nahlížet na člověka jako na celistvou bytost. Její systém výchovy vychází z potřeb dítěte. Dítě je bez podmínek přijímáno a je podporováno v rozvoji. Pravidelný rytmus dne, týdne a roku, který ve své opakující se stálosti pomáhá dětem ve vstupu do života.

Reggio pedagogika je přístup ve výchově a vzdělávání vycházející z přirozenosti a radosti učení. Je to filosofie, kde můžete diskutovat a přetvářet. Tento způsob učení, poháněný motorem dětského nadšení a zvídavosti, se stává dobrodružnou objevnou cestou dítěti i dospělému. Je možno zkoumat věci znovu a z různých stran. Chápat, jak se naše myšlení a vědění vůbec utváří. Je možné zkoumat zcela nové cesty a objevit možnosti, které dříve neexistovaly.

Lesní pedagogika jako forma environmentálního vzdělávání, jejíž hlavním cílem je učit děti vnímat přírodu se všemi jejich zákonitostmi, vypěstovat v nich zájem o přírodu, naučit je vnímat ji všemi smysly a posílit pozitivní přístup k přírodním materiálům.


Ceník platný od 1.9.2023

Ceny za umístění dítěte v dětské skupině

Rodiče mohou uplatnit slevu na dani za každé dítě, které navštěvuje naši akreditovanou dětskou skupinu.

Pitný režim (voda, čaj, šťáva, mošt, mléko, kakao) je zajišťováno během celého dne a to i při pobytu venku.

Co sebou do dětské skupiny

U oblečení je nutno počítat s umazáním - od jídla (rajčata, borůvky,..), pastelek, vodovek, písku, zeminy či bahna! Proto dětem dejte vždy takové oblečení, u kterého vám nebude vadit, když špína občas nepůjde odstranit!

Děti potřebují:

Přezůvky, náhradní oblečení a spodní prádlo, a dle potřeby pyžamo, peřinku, polštářek (případně plyšáčka-mazlíčka), prostěradlo, pleny, vlhčené ubrousky, kapesníky, apod.
S dětmi chodíme ven za každého počasí! Do deště jsou ideální nepromokavé kalhoty a bunda, pláštěnka a gumovky. Děti musí mít své věci označené, podepsané! 

Flašku na pití, pití je dětem k dispozici neustále.