19.12.2019 - Slavnostní otevření

Dne 19. 12.2019 proběhlo v nových prostorách spolku Vochomůrky,z.s. za účasti zástupců z Ministerstva práce a sociálních věcí, Evropského sociální fondu ČR, Plzeňského kraje, obce Vochov, Plzně Křimic, Kozolup, Mikroregionu Touškovsko, MŠ Vochov, MAS Radbuzy a majitele objektu Vladimíra Lobkowicze s manželkou slavnostní otevření prostor: Mikrojeslí, Dětské skupiny a komplexního volnočasového centra nazvaného na počest majitele "Centrum Lobkowicz". Poté následovalo otevření prostor pro veřejnost. Děkujeme za hojnou účast a věříme, že se Vám u nás líbilo a těším se na setkání při některé z našich akcí!

Fotogalerie zde:

https://www.facebook.com/pg/vochomurky.cz/photos/?tab=album&album_id=630868654324310


Úžasné vánoční focení, 29.11.2019 - děkujeme!
Úžasné vánoční focení, 29.11.2019 - děkujeme!

5.11.2019 - 1. narozeniny Vochomůrek

Oslava 1. narozenin fungování spolku Vochomůrky, z.s. proběhla 5.11.2019 lampionovým průvodem. Během prvního roku jsme uspořádali velké množství akcí, první příměstské tábory ve Vochově, Nerf turnaje v Křimicích, stmelovaní generací, besedy, provozujeme mikrojesle, budujeme dětskou skupinu včetně komplexního volnočasového centra, realizujeme 15 kroužků a zaměstnáváme 14 zaměstnanců. Děkujeme všem, kteří nás podpořili finančně či materiálově, všem účastníkům našich akcí, dobrovolníkům a zaměstnancům. Jen díky Vám všem má naše činnost smysl! 

10/2019 ŠIJEME PANENKY pro Unicef

V našich nových prostorách proběhla akce šití panenek. Děkujeme všem pomocníkům :-)

07/2019 Letní pobytová akce Střelské Hoštice 

Úžasný areál, koupání v Otavě, večerní táborák, diskotéka, animační programy, krásné zázemí. Děkujeme společnosti ČSOB za krásné dárky pro naše dětičky! 

06/2019 - Akce ke Dni dětí

Spolkový dětský den v Křimicích a Pohádková stezka ve Vochově

05/2019 Zvířátka z cirkusu Jo-Joo

Prohlídka cirkusu s vyprávěním o životě v něm přímo na stanovišti v Plzni U Ježíška. A návštěva cirkusu se zvířátky přímo na zahradě MŠ Vochov.

04/2019 - Hasičské dopoledne 

Na zahradě MŠ proběhlo hasičské dopoledne s bezpečnostně-preventivním programem pro děti. Zúčastnilo se okolo 50 účastníků - děkujeme! Děkujeme také HZS Plzeňského kraje za preventivně bezpečnostní program a dárky pro naše dětičky a SDH Vochov za přistavení hasičské techniky. 

03/2019 - Tvoření ve svíčkárně Rodas

Svíčky, sůl a mejdlíčka,
zase jedna vydařená akcička!

Vochomůrky, z.s. zorganizovaly pilotní projekt stmelování generací, v němž jsme oslovily Mateřskou školu ve Vochově a nabídly spolupráci a místa v autobusu také členkám Svazu žen, a zároveň volná místa byla nabídnuta k dispozici i široké veřejnosti. Akce se vydařila, autobus jsme zaplnily a vytvořily jsme si spousty dárečků, svíček atd...

Děkujeme Svíčkárně Rodas a všem 51 účastníkům (37 dětí a 14 dospělých vč. 4 seniorů)!

02/2019 - Javorná, hory

V posledním únorovém víkendu vyrazily Vochomůrky, z.s. na hory užívat si cvičení, pohodu a sněhu ❄️❄️❄️ v celkovém počtu 21 účastníků (9 dospělých - maminky, babičky a 12 dětí). Po pátečním, částečně hromadném, příjezdu do penzionu Ostružná na Javorné jsme si nejprve užily procházku v dešti a večer úžasný program plný cvičení, tvoření, rytmizace a diskotéky. V sobotu ráno nás uvítalo sluníčko a mráz. Vyrazili jsme na sjezdovku v Javorné s boby, sáňky, lyžemi a padákem. Animační program na sněhu byl velmi netradiční a doufám, že píši za všechny účastníky, velmi kreativní a úžasný! Po obědě jsme pokračovali v zimních radovánkách na kopci u penzionu. Večer jsme si s dětičkami udělali cvičeníčko a zpívající tombolu s dárky a závěrečnou diskotéku!
V neděli jsme před odjezdem domů opět navštívili kopec u penzionu a po dvou hodinovém řádění na sněhu jsme se přesunuli na jídlo a pak na cestu domů. Víkend byl úžasný a již teď se těšíme na další akci!
Děkujeme všem účastníkům!

Vánoce 2018 - Cvičení dětiček a animační program pro MŠ

18.12.2018 Proběhla na pravidelném úterním cvičení vánoční hodina, děkujeme všem zúčastněným a hlavně našim-vašim dětičkám

18.12.2018 Jsme si užily s dětičkami z mateřské školky vánoční animační program!

12/2018 - Adventní trhy Regensburg

1.12.2018 vyrazily Vochomůrky,z.s. na 1. velký výlet vlakem do krásného města REGENSBURG, který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Výletu se zúčastnilo celkem 20 osob, 10 dospělých (maminky, babičky, tetičky) + 10 dětí (ve věku od 1 roku do 16 let). Organizace byla zajištěna do všech detailů. Odjezd byl přesný v 7:10. Ve vlaku jsme seděli na vyhrazených místech, které nám zajistily ČESKÉ DRÁHY - DĚKUJEME! Plánky města (zaslány přímo IC Regenburg - DĚKUJEME!) a informace o hlavních trzích byly předány ještě ve vlaku, takže si je účastníci mohli v klidu prozkoumat. V Regensburgu jsme byli v 9:45 a dali jsem si rozchod. Setkali jsme se v 13:00 u zámku Thurn a Taxis, kde Vochomůrky,z.s. pro naše účastníky zajistily zdarma vstup na nádherný pohádkový vánoční trh na zámku Thurn und Taxis, Romantischer Weihnachtsmarkt auf Schloss Thurn und Taxis - DĚKUJEME! Příjezd byl dle předpokladu v 18:50 zpět od Plzně.

Tvoření

Hasičská postel

Co se dá vytvořit z úplně obyčejné postele z Ikei.

Perníčky 

I takto vypadá relax :-) 

Svíčky

Tvoření dětiček ve školce.

Šití

Trička, šaty, kabelky...

Adventní tvoření

Děkujeme všem zúčastněným a zde jsou některé úžasné výtvory dětiček!