04/2019 - 2. NERF turnaj

27.4. proběhl v sokolovně v Křimicích již 2. NERF turnaj. I přes velkou marodku se nám sešly 4 týmy pistolníků! Děkujeme všem bojovníkům!


04/2019 Velikonoční týden 

Velikonoční týden byl celý tématický - od proutků, přes pletení pomlázek, pečení beránků, velikonočního tvoření a jarmarku, až po koledování. 

04/2019 - Hasičské dopoledne 

Na zahradě MŠ proběhlo hasičské dopoledne s bezpečnostně-preventivním programem pro děti. Zúčastnilo se okolo 50 účastníků - děkujeme! Děkujeme také HZS Plzeňského kraje za preventivně bezpečnostní program a dárky pro naše dětičky a SDH Vochov za přistavení hasičské techniky. 

04/2019 Vynášení Morany 

Vyhánění zimy a vítání jara nejprve s dětmi z mateřinky, Moranu si připravily dětičky ve školce. Vyhánění poté proběhlo v pátek dopoledne za účasti mateřinky a maminek s dětmi.

Druhou Moranu připravovaly Vochomůrky. V neděli odpoledne jsme za doprovodu harmoniky vyrazili vynášet zimu a přivítat jaro. Moranu jsme vždy odnesli k rybníku Camprák, kde byla symbolicky zapálena a zpět do vesnice jsme za pomoci nazdobeného líta přinesli jaro. 

Děkujeme všem zúčastněným a hlavní koordinátorce Aničce za přípravu zpěvníku a hraní na harmoniku! 

03/2019 - NERF turnaj

1. NERF turnaj proběhl v sobotu 23.3. v sokolovně v Křimicích. Chlapci a chlapi bojovali jako o život, NERF pistole se nezastavily, náboje lítaly halou a vítězi si zaslouženě "vystříleli" medaile. Po skončení turnaje, byla závěrečná bitka tatínků s dětmi 🍄🍄🍄 Akce se vydařila, o čemž vypovídají úsměvy na tvářích dětí i rodičů! Blahopřejeme vítěznému týmu! Děkujeme všem 26 aktivním účastníkům, dále rozhodcům, naší zdravotnici a divákům 🍄🍄🍄 Další turnaj bude zhruba za měsíc 🔫🔫🔫

Cvičení maminek s dětmi a kurz Kdo si hraje, nezlobí!

03/2019 - Maškarní hodiny

Cvičení maminek s dětmi - Vochov, Křimice. MŠ Vochov 

03/2019 - Tvoření ve svíčkárně Rodas

Svíčky, sůl a mejdlíčka,
zase jedna vydařená akcička!

Vochomůrky, z.s. zorganizovaly pilotní projekt stmelování generací, v němž jsme oslovily Mateřskou školu ve Vochově a nabídly spolupráci a místa v autobusu také členkám Svazu žen, a zároveň volná místa byla nabídnuta k dispozici i široké veřejnosti. Akce se vydařila, autobus jsme zaplnily a vytvořily jsme si spousty dárečků, svíček atd...

Děkujeme Svíčkárně Rodas a všem 51 účastníkům (37 dětí a 14 dospělých vč. 4 seniorů)!

02/2019 - Javorná, hory

V posledním únorovém víkendu vyrazily Vochomůrky, z.s. na hory užívat si cvičení, pohodu a sněhu ❄️❄️❄️ v celkovém počtu 21 účastníků (9 dospělých - maminky, babičky a 12 dětí). Po pátečním, částečně hromadném, příjezdu do penzionu Ostružná na Javorné jsme si nejprve užily procházku v dešti a večer úžasný program plný cvičení, tvoření, rytmizace a diskotéky. V sobotu ráno nás uvítalo sluníčko a mráz. Vyrazili jsme na sjezdovku v Javorné s boby, sáňky, lyžemi a padákem. Animační program na sněhu byl velmi netradiční a doufám, že píši za všechny účastníky, velmi kreativní a úžasný! Po obědě jsme pokračovali v zimních radovánkách na kopci u penzionu. Večer jsme si s dětičkami udělali cvičeníčko a zpívající tombolu s dárky a závěrečnou diskotéku!
V neděli jsme před odjezdem domů opět navštívili kopec u penzionu a po dvou hodinovém řádění na sněhu jsme se přesunuli na jídlo a pak na cestu domů. Víkend byl úžasný a již teď se těšíme na další akci!
Děkujeme všem účastníkům!

Vánoce 2018 - Cvičení dětiček a animační program pro MŠ

18.12.2018 Proběhla na pravidelném úterním cvičení vánoční hodina, děkujeme všem zúčastněným a hlavně našim-vašim dětičkám

18.12.2018 Jsme si užily s dětičkami z mateřské školky vánoční animační program!

12/2018 - Adventní trhy Regensburg

1.12.2018 vyrazily Vochomůrky,z.s. na 1. velký výlet vlakem do krásného města REGENSBURG, který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Výletu se zúčastnilo celkem 20 osob, 10 dospělých (maminky, babičky, tetičky) + 10 dětí (ve věku od 1 roku do 16 let). Organizace byla zajištěna do všech detailů. Odjezd byl přesný v 7:10. Ve vlaku jsme seděli na vyhrazených místech, které nám zajistily ČESKÉ DRÁHY - DĚKUJEME! Plánky města (zaslány přímo IC Regenburg - DĚKUJEME!) a informace o hlavních trzích byly předány ještě ve vlaku, takže si je účastníci mohli v klidu prozkoumat. V Regensburgu jsme byli v 9:45 a dali jsem si rozchod. Setkali jsme se v 13:00 u zámku Thurn a Taxis, kde Vochomůrky,z.s. pro naše účastníky zajistily zdarma vstup na nádherný pohádkový vánoční trh na zámku Thurn und Taxis, Romantischer Weihnachtsmarkt auf Schloss Thurn und Taxis - DĚKUJEME! Příjezd byl dle předpokladu v 18:50 zpět od Plzně.

Tvoření

Hasičská postel

Co se dá vytvořit z úplně obyčejné postele z Ikei.

Perníčky 

I takto vypadá relax :-) 

Svíčky

Tvoření dětiček ve školce.

Šití

Trička, šaty, kabelky...

Adventní tvoření

Děkujeme všem zúčastněným a zde jsou některé úžasné výtvory dětiček!