Aktuální bezkontaktní hry

Máte rádi hry, procházky, křížovky...? Přesně pro Vás připravujeme naše bezkontaktní aktivity! 


Proběhlé bezkontaktní hry

Např. Detektivní hra, Vánoční příběh, Jarní putování, Hledání..., Příběh velikonočního zajíčka, Příběh velikonočního beránka, Letní hra atd.

Sportovní rodinná hra

Poslední listopadový víkend (27. a 28. 11.2020) realizoval spolek Vochomůrky, z.s. bezkontaktní sportovní rodinnou hru podpořenou záštitou 1. náměstka primátora Mgr. Romana Zarzyckého. Akce s názvem "Pomoz najít Vochomůrce bílé tečky" reflektovala na současnou situaci. Vochomůrka ztratila své bílé tečky kvůli bacilu Oskarovi, aby nenakazila ostatní lesní tvory zůstala osamocena. Požádala o pomoc děti a s pomocí dětí se ji podařilo tečky nalézt, bacila Oskara přemoci a nyní již se zase může stýkat se všemi kamarády. 5 ztracených teček symbolizovalo 5 sportovních aktivit, na nichž si děti (i dospělí) vyzkoušeli: zručnost, obratnost, mrštnost, odvahu či představivost, např. skoky přes gumu či slalom na čas s balónky. Účastníci se registrovali do rezervačního systému a v přesný čas si v centru Vochomůrek ve Vochově vyzvedli tašku s pokyny, plánkem, úkoly a s vybavením ke sportovním aktivitám a také odměnou. Akce se zúčastnilo zhruba 100 dětí, trasu si během pátečního dopoledne vyzkoušeli také děti ze školek, mikrojeslí a dětské skupiny. Vochomůrky, z.s velice děkují za poskytnutí propagačních materiálů pro odměny účastníků městu Plzeň a členské organizaci MAS Radbuza. Akce se vydařila, všechny termíny byly zcela zaplněny již během pár dní.

Spolek Vochomůrky, z.s. velice děkuje za poskytnutou záštitu panu Romanu Zarzyckému!

Děkujeme všem účastníkům za nalezení bílých teček!

Pomoz najít Vochomůrce bílé tečky!

Byla jednou jedna houbička, jmenovala se Vochomůrka a žila na kraji lesa v mechu pod krásnou vysokou břízou. Každé ráno vítala sluníčko s úsměvem a těšila se, co ji nový den přinese. Když sluníčko odcházelo do peřin, vždy mu mávala a přála mu krásnou dobrou noc.

Ale již delší dobu si Vochomůrka všímala, že sluníčko vstává pozdě, je smutné a chodí spinkat dřív než obvykle. Jednoho dne sluníčko nevstalo vůbec a les byl schovaný pod šedivou smutnou mlhou. Houbička se rozhodla, že zjistí, co se děje!

Vykoukla ze svého mechu a šla známou cestou dál hluboko do lesa. Potkala paní Bedlu, a ta se nemohla postavit na svou vysokou nohu anebo paní Lišku, ta úplně přišla o svoji rezavou barvu. Vochomůrka se vylekala a přesto se rozhodla, že této záhadě přijde na kloub. Když se ale druhý den brzy ráno vzbudila, unavená a mrzutá, hned si všimla, že přišla o některé své bílé tečky. Několik bílých teček bylo pryč! V dálce za stromem viděla utíkat někoho s velkým pytlem na zádech, ze kterého byly vidět její bílé tečky. Ten někdo na ní zavolal. "Já jsem bacil Oskar, mě nikdy nedostihneš! Jsi moc slabá a své bílé tečky se Ti už nikdy nevrátí!"

Vochomůrka byla nešťastná a smutná. Co si jen počnu bez svých bílých teček? Obcházela les, prosila ostatní houbičky o pomoc. Ostatní houbičky byly buď moc slabé a vyčerpané, nebo se bály, že si na ně bacil Oskar taky počká a něco jim provede. 

Tak houbička Vochomůrka přemýšlela a vzpomněla si na svět lidí. Tam jsou děti. Statečné, silné, usměvavé, plné energie. Ti jí jistě pomůžou! 

Pokud i ty chceš Vochomůrce pomoci najít bílé tečky, REZERVUJ SE DO HRY!